понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 138
home Македонија

ФОТО: Хурем султан го покажа својот татко – имаа убава причина за славење

ФОТО: Хурем султан го покажа својот татко – имаа убава причина за славење

Турската актерка која македонската јавност ја запозна со улогата на Хурем султан во серијата „Сулејман Величествениот“ имаше голема приина за славење.

Имено, нејзиниот татко славеше роденден, па таа одлучи јавно да му го честита објавувајќи нивни заедни фотографии.

„Среќен роденден тато“, стои во опис на фотографиите.

Локални избори 2021