четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Македонија

ФОТО: Џеј Ло облече минич кој ретки жени би се осмелиле да го носат

ФОТО: Џеј Ло облече минич кој ретки жени би се осмелиле да го носат

Џенифер Лопез е љубителка на женствени парчиња за облекување кои ги нагласуваат нејзините адути. За своето последно издание добила големи пофалби, поточно за розовиот мини фустан на брендот Gucci.

Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил споделила атмосфера од снимањето на натпреварувачкото танцувачко шоу „World of Dance“ каде има улога на судијка.

На снимањето го пленела вниманието со одважната модна комбинација во која доминирал розевиот ретро фустан на брендот Gucci, од волна и свила, а кој дополнително бил украсен со кристали.

Иако фустанот има долги ракави и е со малку поширок А крој, станува збор за модел кој е долг само 88. сантиметри, од рамената до работ.

Hiyeee…?

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Hiyeee…?

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Кусото подвиткување го отежнува движењето па поради тоа ретко која дама би се осмелила да го носи.

?

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

About last night… #afterparty #versace #supersaturdaynight

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

#calibash #amoramoramor

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on