петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Македонија

ФОТО: Ден пред изборен молк се асфалтираат улици во Ѓорче Петров, граѓаните револтирани!

ФОТО: Ден пред изборен молк се асфалтираат улици во Ѓорче Петров, граѓаните револтирани!

Ден пред да настапи изборниот молк во Македонија, градоначалниците од редовите на СДСМ асфалтираат улици во Скопје.

Таков пример е ул. Стево Филиповиќ во скопско Ѓорче Петров, каде револтирани граѓани испратија фотографии до нашата редакција.

Во нивната порака упатена до нас се вели дека, Александар Наумовски сега пред избори му текна да асфалтира, но и јавно го прашуваат каде бил до сега да го направи тоа и во другите улици во општината.

Како што велат тие, Наумовски целосно ја запоставил општината.

Коронавирус