понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 136
home Македонија

ФОТО: 85-годишна баба од Прилеп излекувана од коронавирус

ФОТО: 85-годишна баба од Прилеп излекувана од коронавирус

85 годишна баба од Прилеп е излекувана од коронавируост во Македонија.

-Денес имаме причина за славење. Најстариот излекуван пациент од Covid 19 во нашето инфективно одделение, 85 годишната Елена Макалоска пресреќна посака да се фотографира со дел од нашиот персонал, објавија на социјалните мрежи од општата болница во Прилеп.

Денес имаме и причина за славење.Најстариот излекуван пациент од Covid 19 во нашето инфективно одделение.85 годишната Елена Макалоска пресреќна посака да се фотографира со дел од нашиот персонал .

Gepostet von Општа Болница – Прилеп am Mittwoch, 29. April 2020

 

ЕУРО 2020

Македонија