четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 74
home Македонија

Ентони Дејвис се враќа на кошаркарските терени

Ентони Дејвис се враќа на кошаркарските терени

Актулениот шампион во НБА лигата, Лос Анџелес Лејкерс по подолго време ќе може да смета на еден од најдобрите играчи во екипата Ентони Дејвис.

Дејвис беше во аут девет недели, но повредата која ја здоби .Со неговиот кам-бек „езерџиите“ дефинитивно ќе добијат на квалитет, цврстина, помош на двете страни на теренот со тоа што во првите две средби тој ќе има ограничена минутажа по 15 минути на теренот.

Лејкерс без Дејвис имаат учинок 14-16 (победи-порази) и паднаа од второто на петтото место на Западот.

Коронавирус