понеделник, 9. декември 2019. Вести денес: 38
home Економија

Заев призна, сивата економија „цути“: Околу 35 проценти од платите се исплаќаат во плико и во кеш (ВИДЕО)

Заев призна, сивата економија „цути“: Околу 35 проценти од платите се исплаќаат во плико и во кеш (ВИДЕО)

Премиерот Заев денеска откри дека 35 проценти од платите во Македонија се исплаќаат во плико и тоа мора да се искорени.

Тоа е еден нов таргет на кој што работиме да ги вратиме во легалниот пазар оние што даваат дел од плата во готово.