среда, 8. јули 2020. Вести денес: 71
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Економија

Возачи од денес полните резервоари со горива по овие цени

Возачи од денес полните резервоари со горива по овие цени

Бензинот поскапе ама за малку.

Последната одлука на РКЕ ја зголеми цената на бензинот “Супер 95“ додека останатите нафтени деривати и оваа недела остануваат со исти цени како и претходните.

Од ноќеска на полноќ почнаа да важат цените согласно кои ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 денари и ќе се точи по 67,00 денари за литар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 и понатаму ќе се продава по 69,00 денари за литар, а дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини исто така 60,00 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесува 49,50 денари за литар.

Парламентарни избори 2020