четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 170
home Економија

Утре ќе бидат соопштени новите цени на горивата

Утре ќе бидат соопштени новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатава недела цената на горивата се зголеми два пати, редовно во понеделник и уште една во средата поради промена на цената на акцизата.

Дали и утре ќе има повторно поскапување на горивата ќе се знае по одлуката на РКЕ.

Коронавирус