вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Економија

УЈП ќе претстави нов систем за проценка на ризици

УЈП ќе претстави нов систем за проценка на ризици

Управата за јавни приходи денеска ќе претстави нов систем за проценка на ризици.

Новиот систем е  донација на Австриската агенција за развој.

На презентацијата е најавено учество на Сања Лукаревска, директор на УЈП, Кристијан Руп, претставник на платформата за дигитална Австрија во Федералното Министерство на Австрија за дигитални и економски работи и Едуард Сиволд, управен директор во  wedoIT-solutions од Австрија.

loading...