четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 125
home Економија

Трипуновски: Конечно признание и од луѓе блиски на СДС без М дека Владата на Зоран Заев го донесе до колапс македонското земјоделство

Трипуновски: Конечно признание и од луѓе блиски на СДС без М дека Владата на Зоран Заев го донесе до колапс македонското земјоделство

Конечно признание и од луѓе блиски на СДС без М дека Владата на Зоран Заев го донесе до колапс Македонското земјоделство.Ветуваа загарантиран откуп и повисоки откупни цени,гарантен фонд,повисоки субвенции и безброј други проекти кој останаа празни ветувања. За Николовски поважно е освојувањето на некоја нова светска дестинација отколку подобро земјоделство.
#НеЖивотЗаСите, напиша на својот Фејсбук профил членот на И.К. на ВМРО-ДПМНЕ Цветан Трипуновски.

Коронавирус