сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 61
home Економија

Стартот на септември носи нова цена на горивата во Македонија

Стартот на септември носи нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната Комисија за Енергетика овој понеделник ги објави новите цени на горивата кои важат до идниот понеделник.

Цените на бензините остануваат непроменети, па еден литар ЕУРОСУПЕР-95 и понатаму чини 66.50 денари литар. Еден литар ЕУРОСУПЕР-98 чини 68.50 денари.

Мало зголемување има кај цената на дизелот – и тоа за половина денар. Соодветно на тоа еден литар ЕУРОДИЗЕЛ чини 61.00 денари.

Следна промена на цените на горивата следи во понедлник по викендот.

Коронавирус