среда, 3. март 2021. Вести денес: 149
home Економија

РКЕ со нова цена на горивата

РКЕ со нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на нафтените деривати се намалија за 2 денари кај бензините. За 1,5 денари се намали цената на дизелот и екстра лесното масло.

Коронавирус