четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 31
home Економија

РКЕ одлучува денеска за нови цени на горивата

РКЕ одлучува денеска за нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Мината недела немаше промена во цената на бензините, а дизел горивото поевтини за 1,5 денар во однос на претходната недела.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за еден денар, додека цената на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,786 денар/килограм.

Локални избори 2021