вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Економија

РКЕ ќе ги соопшти новите цени на горивата

РКЕ ќе ги соопшти новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 1 односно 1,5 денари, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 денари.

 

Коронавирус