понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 112
home Економија

Одбележување на Светскиот ден на штедењето

Одбележување на Светскиот ден на штедењето

Светскиот ден на штедењето – 31 октомври ќе биде одбележан денеска со онлајн настан во организација на Македонската банкарска асоцијација (МБА).

Според најавата од МБА, одбележувањето ќе се одржи во хибриден формат, а ќе се обратат Маја Стевкова-Штериева, претседателка на Македонска банкарска асоцијација, министерот за финансии Фатмир Бесими, вицегувернерка на Народната банка Ана Митреска и директорот на Фондот за осигурување на депозити Амир Шабани.

Традиционално на настанот ќе бидат поздравени и најдобрите службеници.