недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 90
home Економија

Од утре нови цени на горивата

Од утре нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да ги сооппти новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ.

РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата ги намали цените минатиот понеделник.

Засега цената на „еуросупер 95“ е 69,50 денари за литар, „еуросупер 98“ е 72 денара за литар, а „еуродизелот“ се продава за 62,50 денари. Екстра лесното масло, се продава по цена од 52 денари.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС сега е 35,118 денари.

Коронавирус