петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 41
home Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемија за 1 денар.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 и Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1,5 денар по литар.