понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата цената на бензините се зголеми за 1 односно 0,50 денари, а цената на дизелот се намали за 0,50 денари. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 0,50 денари.

Коронавирус