понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 141
home Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела за еден денар се зголемија цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98.

Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) се зголемија за 0,50 денар/литар.

Коронавирус