петок, 3. декември 2021. Вести денес: 0
home Економија

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Според последната одлука на РКЕ цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 2 денари.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 ден/лит.

Коронавирус