сабота, 17. април 2021. Вести денес: 9
home Економија

Од полноќ горивата со нови цени

Од полноќ горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намали за 1,50 денар/литар, а на ЕУРОСУПЕР БС-95 за 1,00 денар/литар.

Цените на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) останува исти.

Коронавирус