четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 106
home Економија

Од полноќ горивата со нови цени

Од полноќ горивата со нови цени

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените да бензините и дизелот да се намали за половина денар.

Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намали за еден денар.

Коронавирус