понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Економија

Од полноќ горивата со нови цени

Од полноќ горивата со нови цени

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Изминативе две недели цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), останаа непроменети.

Малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намали за 0,50 денар/литар.

Коронавирус