вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 164
home Економија

Од денеска нова цена на горивата во Македонија

Од денеска нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Минатата недела, цената на Еуросупер БС-95 беше зголемена за половина денар, а цените на останатите горива останаа непроменети.

Согласно новата методологија, Регулаторната комисија за енергетика секој понеделник ги објавува новите цени на горивата за разлика од порано кога секоја втора недела имаше промена на цената на горивата.

Коронавирус