вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 148
home Економија

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Според последната одлука на РКЕ цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалија за 1 денар.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се намалија за 1,50 ден/лит.

Коронавирус