четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 157
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Економија

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Со последната промена, минатата недела малопродажните цени на нафтените деривати се намалија за 3 денари кај бензините. За 2,5 денари се намали цената на дизелот и екстра лесното масло.

Коронавирус