понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 80
home Економија

Нови цени на горивата

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на малопродажните цени на сите нафтени деривати се зголемија за 0,50 денари.

Коронавирус