четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 92
home Економија

Нови цени на горивата

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата цената на бензините се намали за 2 односно 2,50 денари, а цената на дизелот се намали за четири денари. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се намали за 3,50 денари.

ЕУРО 2020

Македонија