четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

ВО ЖИВО: Мицкоски на средба со граѓани во Радовиш

home Економија

Нови цени на горивата

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 0,50 ден/лит, а ЕУРОСУПЕР 95 и дизелот поскапеа за еден денар.

 

Локални избори 2021