вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 267
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Економија

Нова цена на горивата во Македонија

Нова цена на горивата во Македонија

РКЕ по најавената измена или нова методологија за цените на горивата ги намали цените на горивата минатиот понеделник.

„Супер 95“ и „Супер 98“ се точат по цена помала за 1 денари или чинат 71,00, односно 73,00 денари.

За два денари РКЕ ја намали цената на дизелот кој се точи за 64,00 денари за литар.

Според помените во РКЕ, се очекува промена на цената на горивата и овој понеделник.

Парламентарни избори 2020