среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 15
home Економија

Непромисленото затворање на Еуростандард банка оштети 36.000 комитенти

Непромисленото затворање на Еуростандард банка оштети 36.000 комитенти

Трифун Костовски, сопственик на затворената Еуростандард банка во вечерашната емисија Само интервју на Канал 5 вели дека непромисленото затворање на банката оштети 36.000 комитети.

За 3,5 милиони евра стави 36.000 комитенти на банката во неизвесност многу луѓе ги остави без работа, Македонски пошти ги стави на колена, а да не кажам и нас акционерите, не сруши, изјави Костовски.

Локални избори 2021