среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 112
home Економија

Народна банка ќе ги презентира најновите макроекономски проекции

Народна банка ќе ги презентира најновите макроекономски проекции

Народната банка денеска на редовна тематска прес-конференција ќе информира за најновите макроекономски проекции. Проекциите ќе ги презентира гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска.

Прес-конференцијата ќе се реализира онлајн, преку официјалниот канал на Народната банка на YouTube.

По обраќањето на гувернерката предвидени се новинарски прашања во контекст на макроекономските проекции.

Коронавирус