петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Економија

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денес?

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долар чини 58.8356 денари. Британската фунта изнесува 72.1579 денари

Коронавирус