петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на бензините се намали за 0,50 денари, а на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за 1 денар.

Коронавирус