сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалија за 0,50 денар/литар.

Цената на дизелот остана непроменета по однос на одлуката од пред две недели.

Коронавирус