четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 66
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски

home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалија за еден денар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намали за 1,50 денар/литар.

Коронавирус