петок, 30. септември 2022. Вести денес: 140
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтните деривати кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за еден денар.

За 1,5 денари се зголеми цената на ЕУРОСУПЕР БС-98. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,637 денари.

Коронавирус