четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 102
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 1 денар, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 за 0,50 денар/литар.

За 1,5  денари се зголеми и цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство.

Коронавирус