вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Согласно последната одлука, во моментов цената на  ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 -63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 52,00 ден/лит.

Минатата недела цената на Екстра лесното масло за домаќинство се намали за 0,50 денари и изнесуваше 41,00 ден/лит.

Коронавирус