петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 132
home Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините се зголемија за 1,5 денари.

Дизелот поскапи за два денари и во моментов се продава по цена од 65 денари за литар.

Коронавирус