сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 16
АКТУЕЛНО

Дејан Георгиевски испиша нова спортска историја

home Економија

Горивата од полноќ со нови цени

Горивата од полноќ со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 1,5 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1 денар.

Qatar 2022