петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 184
home Економија

Горивата од полноќ со нови цени

Горивата од полноќ со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ.

Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари. Цените на останатите нафтени деривати останаа исти како неделата пред тоа.

Коронавирус