вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Економија

Горивата од полноќ со нови цени

Горивата од полноќ со нови цени

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно последната одлука цените на дизел горивото и екстра лесното масло за домаќинство се намалија за половина денар.

Во исто време цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР  БС-98 се зголемија за 0,50 денари.

Коронавирус