недела, 5. јули 2020. Вести денес: 24
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Економија

Драма во казино на „Партизанска“: Се расправале, па се степале

Драма во казино на „Партизанска“: Се расправале, па се степале

На 06.09.2019 во 21,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар„Партизански Одреди“ во казино Н.С.(42) и Џ.А.(26) и двајцата од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, по претходна расправија.

Направен е записник за константиран прекршок по чл.11 од ЗПП ЈРМ.

Парламентарни избори 2020