петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 93
home Економија

Денеска нови цени на нафтените деривати

Денеска нови цени на нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се зголемија за 3,50 денари, а цената на дизелот за 1,5 денар. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1 денар.

Коронавирус