недела, 12. јули 2020. Вести денес: 96
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Економија

Денеска нови цени на горивата

Денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати.

Минатата недела цените на бензините и дизело останаа исти, а зголемување имаше на цената на мазутот.

Парламентарни избори 2020