вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 172
home Економија

Денеска нова одлука за цените на горивата

Денеска нова одлука за цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините останаа исти.

За половина денар се зголемија цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).

ЕУРО 2020

Македонија