понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 23
home Економија

Дали Приштина воведува такси за Република Македонија?

Дали Приштина воведува такси за Република Македонија?

Министерот за трговија и индустрија на Косово, Ендрит Шала испратил официјално писмо до владата на Македонија пренесува српскиот портал Б92.

Во писмото како што пренесува Б92 Шала побарал да се отстранат бариерите кои властите во Скопје ги наметнале на косовските производи.

Министерот истакнал дека писмото посебно се однесува во случајот на увозот на риба.

Коронавирус