среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Економија

Цените на угостителските услуги зголемени во однос на јули лани

Цените на угостителските услуги зголемени во однос на јули лани

Цените на угостителските услуги во август во споредба со јули годинава не забележале промена, додека во однос на јули лани има зголемување за 2,8 проценти, објави Државниот завод за статистика.

Кумулативниот индекс на цените на угостителските услуги за периодот јануари – август 2018 година, во однос на истиот период од минатата година, е зголемен за 1,9 отсто, додека во однос на декември 2017 година е зголемен за 1,4 отсто.