сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 92
home Економија

Буџетот како бунар без дно: Владата на СДСМ денеска ќе ги задолжи граѓаните за нови 38 милиони евра

Буџетот како бунар без дно: Владата на СДСМ денеска ќе ги задолжи граѓаните за нови 38 милиони евра

Владата предводена од СДСМ денеска граѓаните ќе ги задолжи со нови 38 милиони евра.

Откако изминативе 4 месеци Заев и СДСМ не задолжи со над една милијарда евра, денеска тоа задолжување ќе се зголеми за нови 38 милиони евра.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период обвинуваа дека тие пари наместо за проекти, завршиле за предизборен поткуп.

Коронавирус